Ky Blog Permban: Radio muzike,Libra Leximi per Femije, Filma te Animuar ( Vizatiomor ), mesime Matematike,Histori , Gjeografi,Literature,Poezi dhe Shume te tjera Edukative dhe Arsimore,deshironi te Komentoni Lini Komentet tuaja duke Klikuar ne 'KOMENTO EDHE TI' ,Faleminderit .

9.09.2009

nemo - shqip

Shqip -- Kércimtaret 4

Shqip- Kércimtaret 2

Shqip- Kércimtaret 3

Shqip--*BARBI - Princesha dhe varferia pj. e dyté 2

Shqip--* BARBI-- PRINCESHA dhe Varféria pj. e paré 1

SHQIP--* BORÈBARDHA -pjesa e paré 1/9

SHQIP--*BOREBARDHA --pjesa e katért 4/9

SHQIP--*BORÈBARDHA -pjesa e treté 3/9

SHQIP--*BORÈBARDHA --pjesa e dyté 2/9

Tomi & Jerry - Shqip -- Bojé e pa dukéshme

tom & jeri - shqip- o Zemér

Filmi vizatuar me politikan

Kaloresit_e_miresise. 57:41

Shpërdorimi i Pasurisë10:21

Disney Princess Cinderella - Sing Along Videos11:13

Muhammedi_a.s_Pejgamber_i_fundit_pjesa_e_tret.19:52

Muhammedi_a.s_Pejgamberi_i_fundit_pjesa_e_5.11:24

Djali dhe Mbreti Kohezgjatja 1:18:09 ore

Naruto shqip episod 1 pj.2

Film vizatimor "Pipiruku ne pallat"

Zana dhe Miri filem vizatimor

9.08.2009


Por nuk gnarbles swam të larta, fins e tyre ishin tepër të vogla, Pilë e tyre ishin të hollë dhe të çlirët, të cilat nuk ndihmojnë në të gjitha. Kjo gnarble pëlqyer fins e tij dhe nuk kishte asnjë problem me bisht e tij, Kështu që kur erdhi në vete, ai e dinte se ai thjesht nuk mund, nuk do të dështojnë.

"Unë jam not lart mbi valët për të parë qiellin e kaltër; Unë kurrë nuk kam parë atë edhe një herë, dhe tani është koha të bëj unë. "

Por gnarbles tjera paralajmëroi atë se ai nuk duhet notuar aq të lartë, Ashtu si edhe familjes blyfish që gjithmonë swam afër. "Nuk gnarble e ndonjëherë swam të larta, kjo thjesht nuk është bërë, Një blyfish mund të bëjë vetëm udhëtim, por ne e dimë që ju nuk jeni një. "

"Gnarbles nuk kanë flappers si të gjithë ne blyfish bëjmë, Ju nuk keni edhe koggers si gungaloo not. "

Por gnarble nuk dëgjojnë dhe miqtë e tij ai la prapa. Nuk ka familje silly blyfish ndonjëherë mund të ndryshojë mendjen e tij.

Ai swam deri kaluara boulders bërë gishy bira-bira-gosh,

Dhe fluturoi drejtë nga tufë e fipple ushqyerit lundrues-fosh. Fins e tij ishin duke u lodhur, por ai e dinte se ai nuk mund të ndalet, Pra, ai e mbajti not shpejtë, duke u përpjekur shumë për të arritur të lartë.

Vetëm atëherë një warckel uritur bllokuar gnarble me pendë e tij. Ai e kapi atë me bisht e tij dhe e çuan deri në mjekër të drejtën e tij.

"Unë kurrë nuk kam pasur një gnarble, kjo do të jetë t'i japni dhuratë vetëvetes shijshme, Por ju jeni shumë shumë e hollë dhe e vogël për mua të mëdha të vjetra për të ngrënë. "

Pra gnarble vetëm mbajtur not, dhe nuk guxoj të ndaluar, Deri sa të dëgjuar tingujt e një madh POP flluskë e madhe!

Ai u kthye për të parë se ai ishte në një grimë telashe. Dëgjuar zë ai ishte ai i një subbalubble argjendi. Gnarble provuar për të fshehur diku se ai mund të qëndrojë në mënyrë të sigurtë. Por subbalubble panë atë dhe u drejtuan drejtë rrugën e tij.

"O Zoti Subbalubble, ju lutem mos hani mua për drekë, Unë do të sjellë një fabrikë shijshëm në vend, për ju për t'u ulur dhe përtyp. " "Unë kurrë nuk kam parë një gnarble provoni të notosh kaq të larta përpara. Çfarë është kjo, si peshk i vogël, që ju jeni duke kërkuar për deri këtu? "

"Në qoftë se unë mund të shoh qiellin vetëm një herë, unë do të jetë një peshk i lumtur. Për të bërë një rrokullisje mbi valë do të jetë vetëm dëshirën time. " "Epo gnarble keq budalla, por unë nuk mund të le të shkosh. Është koha subbalubble darkë - ju duhet të keni qëndruar më poshtë. " Gnarble cowered mbrapa në frikë dhe tronditi nga të fin fin, Por pastaj ai e pa një shkollë e peshkut quajtur Glin shkëlqim glimmy.

Glimmy swam Glin drejtë të fundit fytyrë subbalubble së, Dhe gnarble rrëmbeu një pendë glimmy dhe e la shpejt se vend.

Swam gnarble deri të lartë ende, derisa ai e pa një dritë. Ai e dinte se duhej të diellit dhe, oh ishte një pamje!

Nga afër nga një tingëllon ishte duke fjetur, shtrirë në shpinë të tij. Ai rubbed barkun e tij gjigante si ai ëndërronte për një rostiçeri.

Gnarble buzëqeshi lumturisht dhe vendosjen e tij një as pendë as not Por ai nuk e kishte parë pas tingëllon lart, sepse ai ishte i zënë grinning.

Gnarble pothuajse bërë në sipërfaqe të detit, Por tingëllon chomped poshtë dhe gëlltitur atë sikur ai ishte një mjegull.

Gnarble ul brenda tingëllon butë dhe filluan të vajtojnë. Ai kurrë nuk do të bëjnë atë, kështu që u ka ndonjë pikë në përpjekjen? Por Gnarble dinte ai do të vijnë shumë të afërt për t'u larguar dhe për t'u dhënë deri tani, "Nuk duhet të jetë në njëfarë mënyre nga këtu. Nuk kam për t'u disi."

Pra Gnarble notoi Perreth Brenda, duke menduar shume, dhe kure ai e Beri kete,bisht i tij ishte dembel gudulisje tingëllon.

Tingëllon ishte shumë i vështirë dhe ai nuk mund ta mbajë atë in Ai u përpoq per të mbuluar te qeshurit e tij me gjigandin e tij plinkish fin.

Udhetimi i Gnarble neper Uje 1


Por goja e tij ishte e hapur mjaftë për të notuar gnarble . Ai aq shpejt notoi tingëllonte i uritur nuk kishte kohë për të parë.

Udhetimi i Gnarble neper Uje 2


Largët mbi katin e oqeanit, mbi shtëpitë gnarbles ',

Mbi familjet blyPeshke dhe ujit valle-gnomes,

Mbi gungaloo notimin dhe dundledun rrëshqitës,

Një gnarble u kthye mbi valë dhe buzëqeshi në diell. Fund.

Ai ëndërroi një ëndërr e notit për të parë qiellin lart, Lit nga dielli me ngjyra ai e dinte vetëm ai qe do ta donte Kete.

Udhëtimi i Gnarble neper Uje


Largë nën valët e oqeanit, një gnarble e shtrirë në shtrat, Të gjitha ëndrrat e tij gjatë natës gnarble ka mbajtur në kokën e tij.

Shkruaj ne Qat (Chat) dhe Shtyp 'ETNTER' ne tastaturen (Kibord)